Filmový festival Gymnázia Hořice

Přihlásit se lze od 11.12. 16:00 do 15.12. 10:00

Každý student se může zúčastnit pouze jednoho promítání.

 

1.den 18.12. 2023

 

Kniha džunglí 7:50 – přihlášení

Animovaná klasika 76 min

Klasika Walta Disneyho podle adaptace příběhu Rudyarda Kiplinga o chlapci Mauglím a jeho zvířecích přátelích z indické džungle. Jde o poslední film, na kterém se ještě podílel sám Walt Disney.

Lincoln 10:00 –přihlášení

Životopisné drama 150 min

Film Lincoln Stevena Spielberga popisuje období posledních čtyř měsíců života největšího amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Odhaluje nejriskantnější a nejodvážnější rozhodnutí amerického vůdce v době, kdy se vyostřuje otázka otroctví a zemí zmítá válka.

The Polar Bear 13:20 –přihlášení

Přírodovědný dokument 84 min

Dokument vypráví příběh lední medvědice, novopečené matky, kterou vzpomínky na vlastní mládí připravují na to, aby prošla mateřstvím ve stále náročnějším světě, kterému dnes lední medvědi čelí.

 

2.den 19.12. 2023

 

Toy Story 3 7:50 –přihlášení

Současná moderní animace 98 min

Slovy filmového kritika Scotta Montze z deníku Access Holywood „nejzábavnější, nejlepší a nejnapínavější Příběh hraček ze všech“.

Piráti z Karibiku – Prokletí Černé Perly 10:00 – přihlášení

Oblíbená klasika fantasy žánru 143 min

Will Turner se spojí s excentrickým pirátským „kapitánem“ Jackem Sparrowem, aby zachránil svou lásku, dceru guvernéra, před bývalými Jackovými pirátskými spojenci, kteří jsou nyní „ne tak úplně mrtví“.

Jane 13:20 – přihlášení

Životopisná/přírodovědný dokument 90 min

S použitím dosud nepublikovaných záznamů vypráví tento film příběh vědkyně bioložky Jane Goodall, jejích prvních objevů a výzkumu v Tanzanii. Soustředí se na její práci v terénu, vztah s jejím kameramanem a manželem Hugem van Lawickem a příběhy šimpanzů, kteří byli předmětem její převratné výzkumné práce.