Inspektor Fishtrawn na naší škole

Rozhovor s Jakubem Melnykem, autorem detektivního příběhu na pokračování

Vyzpovídaly jsme našeho spolužáka Jakuba Melnyka, který je autorem detektivního příběhu na pokračování, který vychází v našem školním časopise Tempus. Vytvořil postavu inspektora Fishtrawna, který řeší zapeklité detektivní případy. A některé přímo na půdě našeho gymnázia!

 

Baví Tě detektivní žánr? Jaké jsou tvé nejoblíbenější detektivky? 

Tento žánr patří k mým nejoblíbenějším. Není nad dobrou detektivku! Určitě můžu doporučit královnu zločinu Agathu Christie, to je klasika. Dále pak povídky se Sherlockem Holmesem či Otcem Brownem.

 

Jak ses dostal k příběhům o inspektoru Fishtrawnovi?

Náhodou. Měl jsem vymyslet nějakou detektivku na pokračování do Tempusu a vznikly z toho víceméně samostatné případy. Samotného inspektora Fishtrawna jsem si vypůjčil z knihy Jak se jmenuje tahle knížka? (tak se opravdu jmenuje :-)).

 

Bude mít inspektor Fishtrawn nějakého stálého záporáka? Nebo spíš zasahuje tam, kde je potřeba? 

Inspektor doposud žádný případ neřešil déle než deset minut, takže dlouhodobého nepřítele prozatím nemá. Nedostatkem práce však netrpí, na zločin naráží na každém kroku.

 

Prozradíš nám, jestli se inspektor Fishtrawn vyskytne zase někde poblíž Hořic?

Doslechl jsem se, že by inspektor rád navštívil dachovské koupaliště či jinou místní pamětihodnost. To už se budeme muset nechat překvapit. Jisté je jen to, že zločin nikdy nespí a inspektor Fishtrawn bude mít opět plné ruce práce s vyšetřováním. 😊

 

Děkujeme a těšíme se na další případ!

 

Zuzana Otrubová a Edita Škubalová, septima

 

Bez komentářů.