Adaptační kurz na Janově hoře – sociální činnost

Také jste byli celí nesví, když jste šli po dlouhých devíti letech ze základní školy na střední? V hlavě se honí spousta nezodpovězených otázek, protože to všechno je úplně nové, nepoznané.  Orientovat se v nové škole se naučíme rychle, vyučovanou látku při troše dobré vůle taky, ale největším oříškem bude to, jaká bude atmosféra ve třídě.  Vyrazit si na týden někam do přírody, na horskou chalupu, kde si budeme vařit, chodit na výlety a poznávat se je docela dobrý způsob, jak se poznat.

První zářijový týden jsme vyrazili na Janovu horu ve Vítkovicích. Nejprve jsme navštívili Jilemnici její slavné Krkonošské muzeum, kde na nás dýchly staré časy skrze obrazy Františka Kavána, lidový nábytek a velký mechanický betlém z devatenáctého století. Prohlédli jsme si malou korálkovou dílnu i Zvědavou uličku, ve kterém je každý dům trochu legračně posunutý, tak aby každý obyvatel mohl dobře vidět, co se děje na hlavní třídě.

Hodně jsme chodili po horách, od Vrbatovy boudy jsme šli k pramenům Labe a kochali se krásou Labského dolu.  V okolí Benecka jsou upravené turistické cesty a kolem nich lesy plné hub, ze kterých jsme si udělali dobrou smaženici. Nejlepší bylo večerní posezení u kytary, kdy jsme si vyprávěli a prostě jsme jen byli.

 

Bez komentářů.