Fyziklání a Chemiklání – týmové soutěže, na nichž nesmíme chybět

Chemiklání 2019

V pátek 8. 2. 2019 se devět studentů gymnázia a jedna studentka přírodovědného lycea zúčastnili mezinárodní týmové soutěže Chemiklání v Pardubicích.  Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Naši studenti sestavili dva týmy, jeden do vyšší kategorie A a druhý do nižší kategorie B. Tým kategorie A nesoucí název H2S smrdí jako pes se skládal z Terezy Němcové, Adély Loukotové, Matěje Holubičky (všichni 7.G), Matouše Kolátora (6.G) a Hany Nydrlové (3.L). Druhý tým s názvem Exercitus Scientiae tvořili Tom Lanta, Tomáš Trejtnar, Erik Zachar, Michal Janata (všichni 6.G) a Matěj Novotný (5.G).

Týmy si vedly úspěšně, starší obsadili 24. místo z 34. týmů z České a Slovenské republiky, a mladší se umístili na pěkném 16. místě z celkového počtu 27 týmů. Více na http://chemiklani.cz/


Fyziklání je týmová fyzikální soutěž pro studenty středních škol. Letos se konalo 15. 2. v prostorách Top Hotelu Praha. Celkem 151 týmů a 724 soutěžících z Česka, Slovenska, ale i Srbska, Španělska, Bosny a Hercegoviny, Anglie a Lotyšska se mezi sebou utkalo v napínavém fyzikálním souboji.

Ani zde pochopitelně nemohli chybět reprezentanti naší školy, která poprvé vyslala do soutěže dva pětičlenné týmy. Nahlédneme-li do konečných výsledků – https://fyziklani.cz/historie/2019/poradi – vidíme, že se ani jeden z našich týmů v těžké konkurenci neztratil.

Lépe dopadli BErTOsNadhledem, kteří obsadili výborné 18. místo v kategorii C a celkově vybojovali se ziskem 75 bodů 71. příčku. O čtyři body méně měli ZaGym, což jim vyneslo 32. místo v kategorii A a celkové 82. místo.

A kdo naši školu tak dobře reprezentoval? Tým s názvem BErTOsNadhledem tvořili Tomáš Trejtnar, Erik Zachar, Michal Janata (všichni 6.G), Matěj Novotný a Ondřej Šádek (oba 5.G), tým ZaGym soutěžil ve složení David Kozák, Antonín Křovina, Tereza Portychová (všichni 8.G), Matěj Holubička a Tereza Němcová (oba 7.G).


Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

Bez komentářů.