Hořice pod lupou

Předpověď počasí hlásila na září poměrně vysoké teploty tzv. mariánského léta, a tak jsme mohli my, kvartáni, vyzvat tercii na vycházku pod názvem Hořice pod lupou.

Na osmi zastaveních jsme mladším spolužákům povykládali o zajímavostech našeho města. Trasa vedla od sochy Jana Husa před budovou gymnázia přes Smetanovy sady k novorenesančnímu hřbitovnímu portálu. Dominantou vrchu Gothard a zároveň sochařského parku pod širým nebem je 12 m vysoký Riegerův obelisk.

Od něj rychle na zmrzlinu, aby byly síly na další kopec s Masarykovou věží samostatnosti. Po cestě jsme se ještě zastavili v místním pivovaru na komentovanou prohlídku ve vůni pivovarských surovin. Až budeme plnoletí, bude prý i ochutnávka J.

Na vrcholu Hořického chlumu si odvážlivci v čele s paní učitelkou Šulcovou a Sedlákovou vyzkoušeli můj nový pohon k vozíku a po pikniku jsme seběhli k poslední zastávce, kterou bylo muzeum.

Poznávací procházka městem byla velmi přínosná také pro našeho nového pana učitele Sedláčka. Pochází z Brna a v našem kraji je poprvé.

Ať se Vám tu žije tak krásně jako nám!

Šimon Čepek

Bez komentářů.