Křest učebnice o Podchlumí

V pondělí 26. září 2022 proběhl na městské radnici křest a představení knihy PODCHLUMÍ regionální učebnice nejen pro základní školy. Samotný křest započal Ivan Doležal a následoval ho zbytek přítomných autorů. Zájemci si mohli nechat učebnici podepsat – jeden výtisk i s autogramy naleznete i v naší škole.

Na vzniku se podílelo mnoho známých hořických jmen. Jsou to například:

  • Helena Trkalová – část Příroda
  • Lenka Bednářová – část Krajina
  • manželé Tomíčkovi a Jiří Štěpánek – část Historie
  • Michaela Krylová, Julie Komárková – ilustrace
  • Simona Kroisová, Tomáš Horák – odborná spolupráce

Na učebnici začali autoři pracovat už v roce 2018 a následně pokračovali během pandemie koronaviru. K tisku se publikace dostala v srpnu letošního roku a nyní je konečně na světě. Společně s učebnicí vyšel i Regionální školní sešit, který ilustrovala Eliška Novotná, studentka sexty osmiletého gymnázia. Vydání zajistil MAP vzdělávání pro ORP Hořice II a proběhne distribuce celkem do čtrnácti škol.

Učebnice není určená pouze pro žáky základních škol, právě naopak. Každý, kdo by se o Hořicích rád dozvěděl více, si může učebnici otevřít zdarma na následujícím odkazu:

https://maspodchlumi.cz/regionalni-ucebnice

V částech o krajině a přírodě se dozvíte o nových místech v Podchlumí, v části o historii se vrátíte zpět v čase až do pravěku, středověku i období světových válek. Naleznete zde též kapitoly jako Strozziové v Hořicích či Hořické trubičky. Učebnicí provází správná dvojka Helenka a Jiřík (pojmenovaní podle paní Trkalové a pana Štěpánka) a osoba profesora, který všem zvídavým dětem poskytne odpovědi. Učebnice je moderní a interaktivní, pobízí děti i k bádání a výletům po Hořicku.

Pana Tomíčka jsme se za časopis Tempus zeptali, jestli plánuje v blízké budoucnosti pracovat na nějaké další knize. Dle jeho slov se pravděpodobně dočkáme publikace o Podkrkonoší. Budeme se tedy těšit!

Nezbývá než knize popřát mnoho spokojených čtenářů a žáků.

Za časopis Tempus Tereza Poláková, Anežka Veselá a Rozálie Dymáčková

Bez komentářů.