Otevření jara již tradiční návštěvou Hospitalu Kuks, Braunova Betléma a Domova sv. Josefa

Letos jsme se jako každý duben v posledních čtyřech letech vydali po stopách památkové péče v našem kraji. Hospital Kuks byl v celé své kráse představen veřejnosti v březnu 2015 a od té doby se každý rok přidává další opravený prvek. Posledním byl právě loni nově zrekonstruovaný most mezi obcí Kuks a Hospitalem Kuks, který byl financován Královéhradeckým krajem ve výši 6 mil. Kč.

Braunův Betlém je dalším památkově chráněným objektem, který si zaslouží naši pozornost. Vzhledem k memorandu okolních obcí a Královéhradeckého kraje vznikl záměr na jeho restaurování a vybudování zázemí pro turisty, které jsme si prohlédli přímo na místě pomocí vizuálních návrhů pro zpracování projektu.

Po přednášce o financování památkové péče byl naší další zastávkou Domov sv. Josefa, které je jediným lůžkovým zařízením pro nemocné s roztroušenou sklerózou. Oblastní charita Červený Kostelec zde provozuje i několik chráněných dílen. Vzhledem k zákazu návštěv z důvodu spalniček, jsme mohli navštívit  pouze venkovní prostory a  Bylinkovou zahradu Josefa Kamela.

 

Bez komentářů.