Studenti oboru sociální činnost pomáhají 😷👍

Studenti oboru sociální činnost nejen, že šijí roušky 😷 pro své rodiny, blízké a pro všechny co potřebují. Ale také pomáhají v různých organizacích. Jako například:

Pája Žďárská, studentka čtvrtého ročníku pomáhá v Domově dětí v Nechanicích👶📓

“Docházím do Domova dětí v Nechanicích každé úterý a čtvrtek od 9h. do 12h. Vždy mám 3 děti z 1. třídy. Mají s sebou vždy sepsané úkoly, které máme udělat.👩‍🏫
Čteme, počítáme, a když jsou hodné, tak jim dávám přestávku na deset minut, a třeba děláme dřepy nebo si povídáme, a někdy si pouštíme hudbu, kterou oni poslouchají.
Většinou máme hotové úkoly už třeba v půl 11, takže pak si s nima hraju. Někdy si dva kluci hrají sami a já s jednou holčičkou maluji a povídáme si.
Takhle to vypadá jako strašně dobrá “práce”… jenže když jsem tam byla včera, tak mi najednou začali říkat, proč v tomto zařízení jsou. Chtěli si o tom sami povídat, a ty příběhy jsou doopravdy dost drsné, někdy no…
Ale já tam chodím ráda.”

Honza Závodný, student třetího ročníku je zaregistrován v Sousedské pomoci🧓🛒

“Já jsem zaregistrovaný v Sousedské pomoci, která zabezpečuje nákupy starým a nemohoucím lidem. Chodí mi objednávky, co mám lidem nakoupit, také jsem vytiskl propagační leták se jménem a telefonním číslem. Vylepil jsem ho u nás v paneláku na dveře. Také doma šijeme roušky, které dodáváme známým a rodině.”

Bez komentářů.