75 let Gymnázia v Hořicích – HUSa

Přesně před 75 lety bylo v Hořicích založeno Státní reálné gymnázium. V těchto dnech si tedy připomínáme 75. výročí jeho existence.

 

Gymnázium se velmi rychle stalo nedílnou a významnou součástí hořického školství. Za dobu své existence výrazně ovlivňovalo společenské dění ve městě. Vzpomeňme třeba na sametovou revoluci a na studenty gymnázia, kteří společně s kamenickou školou vyšli jako jedni z prvních do ulic, aby protestovali proti zásahu na Národní třídě.
Historie Gymnázia v Hořicích je bohatá a zajímavá, ale nebyla vždy lehká. Vlastně nikdy. Prakticky od samého počátku své existence v roce 1945 se gymnázium muselo potýkat s různými nástrahami. Ať již v podobě změn ve státním systému nebo třeba s nástrahami současné “optimalizace” školství. Doba to tedy byla nelehká. Jsme proto velmi hrdí na to, že naši absolventi nacházejí široké uplatnění a z některých se dokonce vyprofilovali významní vědci, lékaři, pedagogové či sportovci.
V této náročné době nemáme mnoho možností, jak na toto významné jubileum upozornit a jak ho důstojně s absolventy, pedagogy a veřejností oslavit. Proto jsme se rozhodli pro formu zábavně vzdělávací. Ve spolupráci učitelů gymnázia jsme natočili níže přiložené video, ve kterém se PhDr. Jan Tomíček ohlíží do historie nejen naší školy, ale i do historie školství na Hořicku.
Na základě školních análů a dokumentace jsme vytvořili další díl populární soutěže HUS(a) aneb Víš, co víš? Soutěž si můžete také sami vyzkoušet v přiloženém odkazu a porovnat své znalosti o naší škole s nejlepšími studenty HUSy. Celkovým vítězem na naší škole se stala Klára Tauchmanová, která získala 50 bodů ze 60 možných. Gratulujeme!💪

Na závěr přikládáme několik vzpomínek na školu od našich bývalých studentů a pedagogů.
Přejeme pěknou zábavu a třeba i příjemné zavzpomínání na studentská léta.

Kvíz HUSa

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=KjykoICCd0SeokcLGLUSb4UjJR6uE2dNhvqX7KyWtZBUMllXOEtYQTVNUUIwOTFZUTFUOUwyM0dOMi4u

Video PhDr. Jan Tomíček

https://youtu.be/Xby8i__7heg

Vzpomínky studentů a pedagogů na Gymnázium v Hořicích

Vzpomínky

Výsledková listina kvízu

Výsledková listina HUSa

Bez komentářů.