Aprílová HUS aneb víš, co víš?

Dne 1. dubna léta Páně 2019 se v budově státního osmiletého gymnázia konala zbrusu nová humanitní soutěž s kuriózním názvem Aprílová HUS aneb víš, co víš? V tomto vědomostním klání museli soutěžící prokázat své znalosti z jiných než matematicky založených věd. Za příslibu hodnotné odměny se soutěže zúčastnilo 45 po úspěchu dychtících studentů, na které čekaly záludné otázky z mnoha oborů. Věděli byste, kdo vyhrál letošní Oscary? Kolik básní je v Kytici? Kdo byl Louis, Lance nebo Neil Armstrong? V této soutěži jste si mohli své znalosti důkladně prověřit.

Soutěže se zúčastnilo 45 studentů. V kategorii prima a sekunda se na 1. místě umístila Laura Paloušová z primy, na 2. místě skončila Rozálie Dymáčková ze sekundy a 3. byl Lukáš Trejtnar  také ze sekundy. V kategorii tercie a kvarta všechna tři místa obsadili studenti z kvarty. Na 1. místě se umístil Jakub Melnyk, 2. byl Ondřej Veber a 3. skončila Zuzana Otrubová. Gratulujeme!

A jestliže jste soutěž z nějakého tragického důvodu nestihli, nezoufejte. Organizátoři slíbili, že první ročník rozhodně nebyl poslední. Tak zase někdy při soutěži!

Jakub Melnyk

Bez komentářů.