Postup do celostátního kola dějepisné soutěže

Tři studenti z gymnaziálního oboru – Jan Rychtera, Anna Zineckerová a Vojtěch Kuneš – se ve čtvrtek 27. března 2019 zúčastnili v Hradci Králové krajského kola dějepisné soutěže. Soutěž se týkala nejnovějšího období českých a slovenských dějin, konkrétně úseku od roku 1977 do roku 1992.

Soutěže se účastníme již řadu let, začínali jsme obdobím první republiky a přes období protektorátu a několik etap po druhé světové válce jsme se letos dostali až do výše uvedených let. Studenti musí projevit znalosti nejen z politiky, ale i ekonomiky, kultury, sportu apod. v daném období.

Celkem se soutěže účastnilo asi 260 gymnázií z České i Slovenské republiky. Z krajského kola postupují první tři týmy do celostátního kola, které se tradičně koná v Chebu. V minulých letech nám postup unikal (jednou jen asi o tři body), letos se nám ale dařilo. Na prvním místě se umístilo Gymnázium Boženy Němcové z Hradce Králové (organizátor krajského kola) se ziskem 132 bodů, týmy na druhém a třetím místě vybojovaly 109 bodů. Druhé místo obsadilo Biskupské gymnázium HK, třetí skončil náš tým (v třetí části testu jsme měli o jeden bod méně).

Třetí místo mezi devíti přihlášenými školami z kraje je velkým úspěchem, našim soutěžícím blahopřejeme a držíme jim palce v celostátním kole, kde se utká na 60 gymnázií z bývalého České republiky a Slovenska.

Bez komentářů.