Další úspěch v krajském kole matematické olympiády

Kateřina Moravcová mezi účastníky krajského kola MO –kategorie A

Krajské kolo MO – kategorie AKrajské kolo Matematické olympiády kategorie A proběhlo na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové již 15. ledna, na výsledky jsme si ale museli více jak měsíc počkat (vyhodnocování probíhá centrálně za celou ČR).

Zatímco vloni jsme v této kategorii (poslední dva ročníky SŠ) zástupce neměli, letos soutěžili hned dva naši žáci. Na vynikajícím osmém místě skončila a mezi úspěšné řešitele krajského kola se zařadila Kateřina Moravcová (7.G), její spolužák Matěj Holubička obsadil 22. místo.

Kateřina tak zdárně navázala na úspěchy z minulých ročníků – 2. a 9. místo v krajském kole MO. Spolu s Matějem pak budou mít za rok ještě jednu šanci vybojovat další výborná umístění v této kategorii a třeba i postup do kola celostátního.

V tomto školním roce se do krajského kola MO probojovali také Matěj Novotný (5.G) v kategorii C a Michal Janata s Tomášem Trejtnarem (oba 6.G) v kategorii B. Ty ale čtyřhodinové rozlouskávání matematických problémů čeká až 2. dubna. Již nyní ale můžeme s potěšením konstatovat, že vůbec poprvé v historii budou mít Hořice svoje zástupce ve všech třech středoškolských kategoriích této prestižní soutěže.

Bez komentářů.