OBNOVENÍ TRADIC

Na školním statku při Zemědělské akademii a Gymnáziu byl po mnoha letech obnoven Jezdecký klub. Ve spolupráci se školou a zřizovatelem došlo postupně ke generační obměně koní a klub začal pilně pracovat na nových výzvách.

První z nich byla Podzimní vyjížďka v Hubertovském stylu. Nejednalo se o klasickou Hubertovu jízdu, ale o podzimní vyjížďku, kterou se žáci školy a členové klubu rozloučili s venkovní jezdeckou sezónou. Zároveň to bylo i poděkování žákům, především maturitních ročníků, za dobrou práci, kterou pro školu a klub udělali.

V rámci vyjížďky projel slavnostní průvod kočárů s koňmi a dvě desítky jezdců na koních od školního statku okolo Smetanových sadů směrem k lomu sv. Josefa a zpět. Na kolbišti v areálu  školního statku následovaly soutěže v jezdeckých dovednostních disciplínách. A samozřejmě nechyběl ani tzv. máster s liščím ohonem na rameni, který houf koní vždy vede. Závěr pak patřil společnému posezení u dobrého jídla a pití, zhodnocení uplynulé sezóny a spřádání plánů do sezóny nové.

Více fotografií již brzy.

 

Bez komentářů.