OSLAVY 70 LET VÝROČÍ ZEMĚDĚLSKÉHO ŠKOLSTVÍ V HOŘICÍCH

Ve čtvrtek 11. 5. 2023 se na školním statku konal Chovatelský den, který se setkal s velkým zájmem veřejnosti. Akce se konala k příležitosti 70 let výročí zemědělského školství v Hořicích a zúčastnilo se jí celkem 1427 návštěvníků.

Chovatelský den nabídl zábavu, vzdělání a spoustu zajímavých aktivit pro všechny, kteří se zajímají o život na statku. Návštěvníci se mohli podívat na mnoho druhů domácích zvířat, včetně krav, ovcí, koz, koní a dalších. Děti se velmi těšily na možnost nakrmit a pohladit si zvířata, a mnoho z nich si odneslo velmi pozitivní zážitek z tohoto setkání se zvířaty.

Kromě toho se návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavých informací o chovu zvířat a pěstování rostlin. Pro návštěvníky byl připraven bohatý jezdecký program – ukázky jízdárenské práce studentů jezdectví, soutěž spřežení poníků, drezurní kür, westernové vystoupení. Nechyběla ani výstava plemen skotu a přehlídka zemědělské techniky.

Ing. Stanislav Neuman, ředitel Zemědělské akademie a Gymnázia Hořice, řekl: “Jsme velmi potěšeni, že se Chovatelský den na našem školním statku v Hořicích setkal s takovým ohlasem. Byl to pro nás nejen velký úspěch, ale také důkaz toho, že zájem o zemědělství a chov zvířat stále roste. Naši návštěvníci mohli vidět na vlastní oči, jak se u nás pracuje se zvířaty, jaké technologie a postupy používáme.  Doufáme, že jsme tím přispěli k většímu porozumění a úctě k zemědělské práci. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci Chovatelského dne, především našim žákům a učitelům, kteří se skvěle postarali o návštěvníky. Jsou to právě naši studenti, kteří jsou budoucností našeho odvětví, a tato akce jim poskytla skvělou příležitost ukázat své schopnosti a zkušenosti.“

Celá fotogalerie již brzy na webu školy.

Foto: Aneta Basařová, studentka 1. ročníku oboru Zemědělec – farmář

Bez komentářů.