Poznej svoji vlast II – Třeboň

Hned první školní den vyjeli žáci sekundy osmiletého gymnázia na poznávací školu v přírodě. Tentokrát do jižních Čech na Třeboňsko. Za čtyři dny na kolech najezdili 130 km po úžasných stezkách mezi jihočeskými rybníky. Seznámili se s historií rybníkářství, objeli dokola největší rybník světa Rožmberk, naučili se mnoho zajímavých věcí o tom, jak celá soustava rybníků vznikla, jak je napájena vodou a jak se postupem let změnil celkový vzhled krajiny.

Dále v rámci projektu, který byl z části financován z grantu Královéhradeckého kraje, navštívili známou Schwarzenberskou hrobku a Dům Štěpánka Netolického v Třeboni.

Každý den se hodně sportovalo, žáci se ale také učili. Měli vlastní prezentace na témata, která se týkala Třeboňska a okolí. Zjišťovali, jaké rostliny rostou v dané oblasti a proč a jací živočichové se zde vyskytují. Řadu z nich se jim také podařilo spatřit na vlastní oči. Zabrousili ale také do historie. Zajímala je především minulost rodu Schwarzenbergů.

Zbylo také dost času na zábavu, společenské hry a aktivity. Naučili se i dvě písničky, které se k místu vztahují. Uhodnete, které to jsou?

Celou akci si sekundáni nejenom užili, ale mnoho věcí se i naučili.

 

Lenka Šulcová a Marek Palouš

 

Bez komentářů.