Vrchní státní zástupkyně Bradáčová na gymnáziu a sociální činnosti

Ve středu 16. března 2022 přijela na naši školu vrchní státní zástupkyně JUDr. Lenka Bradáčová na besedu se studenty a pedagogy.

Na úvod vysvětlila, co je to veřejná žaloba a jak funguje trestní právo. Kdo by čekal strohou, nudnou přednášku, byl by zklamán. Beseda trvala více než hodinu a půl a studenti si ji sami moderovali.

Paní zástupkyně působila velice milým a lidským dojmem, díky kterému se atmosféra rychle uvolnila a rozproudila se živá a inspirativní debata o známých kauzách, české justici, tlaku, který tato pozice s sebou nese, ale třeba i o tom, jak je důležité věřit tomu, co člověk dělá. Došlo i na osobnější otázky, například jak vrchní státní zástupkyně tráví svůj volný čas.

Dle slov Lenky Bradáčové veřejnost o práci justice mnoho neví a její mediální obraz není příliš dobrý. I přes řadu nedostatků je však české soudnictví prý jedno z nejlepších v Evropě. A to jak množstvím vyřešených případů, tak i průměrnou délkou soudního řízení. Je proto třeba o dění v českém soudnictví s lidmi hovořit srozumitelným jazykem. Proto přijela i na naši školu a vysvětlila, že svou práci bere spíše jako poslání.

Čas ubíhal velmi rychle a na spoustu dotazů se už nedostalo. Přesto to pro studenty byla cenná a zajímavá zkušenost.

Bez komentářů.