Výstava „Mistři svého řemesla“ a analýza bankovních produktů

Ve středu 20. 4. 2022 žáci 3. ročníku oboru Zemědělec – farmář a Ošetřovatel navštívili výstavu muzea v Hradci Králové „Mistři svého řemesla“. Výstava skýtala přenesení se do dob začínajícího rozmachu řemesel v Královéhradeckém kraji. Od roku 2002 ocenila Rada Královéhradeckého kraje na padesát osobností v oblasti tradičních lidových řemesel. Titul Mistr tradiční rukodělné výroby a dřívější ocenění Zlatý kolovrat získali řemeslníci dokonale ovládající tradiční technologické postupy a své mnohaleté zkušenosti předávají následovníkům. Tato výstava je koncipována jako putovní a je zároveň příležitostí k prezentaci materiálů, jako je dřevo, kov, sklo nebo pletiva, i rozmanitých oborů oceněných řemeslníků. Na tuto výstavu žáci pokračovali historickým vývojem města Hradec Králové od pravěku až po období první republiky.

Ve výstavě lze vidět spoustu archeologických předmětů. Výstava končí obdobím dynamického rozvoje Hradce v posledních desetiletích 19. století až do poloviny 40. let 20. století. Expoziční sály se od předchozích dvou částí liší v zapojení multimédií, k čemuž vybízí samotné historické období, jemuž se expozice věnuje. Lze zde vidět například dobové repliky krámů včetně zboží, žáci byli seznámeni také s vývojem živnostenského podnikání v tomto období a s významnými představiteli.

Exkurze v Hradci Králové byla zakončena programem analýzy bankovních produktů, kde žáci měli za úkol vyhledat údaje z jednotlivých bank, zjistit jaké jsou aktuální úrokové sazby a aktuální výhodné nabídky, které banky nabízejí. Dále měli zjistit, zda nabízejí například spořicí účet a kterou banku by si na základě získaných údajů vybrali pro založení běžného účtu.

 

Bez komentářů.