75 let Gymnázia v Hořicích

Gymnázium v Hořicích si letos na podzim připomíná 75. výročí založení. Vzhledem k současné situaci si výročí připomínáme pouze speciálním číslem časopisu Pod Zvičinou a soutěží HUSa, tedy humanitní soutěží Víš, co víš? Soutěž jsme připravili pro naše studenty, ale kvízové otázky budou zveřejněny na webu školu, tak si ji může vyzkoušet každý.

HUSa prověří vaše znalosti o historii nejen našeho Gymnázia, ale i oboru Sociální činnost, který je nedílnou součástí naší školy již přes 20 let. Historie je to dlouhá a zajímavá.  Naše škola toho zažila už hodně. Její začátky nebyly vůbec snadné. Školou prošly řady studentů i pedagogů, sídlila v několika budovách na různých místech, v jejím čele se vystřídalo již mnoho ředitelů a ředitelek. Zpočátku bylo Gymnázium samostatné, později k němu přibyla Střední odborná škola a nyní je ve svazku se Zemědělskou akademií. Ale pořád tu je a to je moc dobře!

Takže se začtěme do historie naší školy, například v novém čísle časopisu Pod Zvičinou, a čerpejte informace, které se vám budou hodit. Soutěžit se bude samozřejmě opět o hodnotné ceny a na vítěze čeká Putovní pohár pro přeborníka v HUSe.

Plakát k soutěži opět vytvořil Mikuláš Karban. Rozhodl se trochu potrápit vaše mozkové závity J. Tak čtěte a luštěte, určitě přijdete na to, kdy se soutěž uskuteční. Pokud ne, nebojte, vše se včas dozvíte.

Bez komentářů.