Anna Bednářová – mistryně republiky v trapu

Závodní střelba trap v podání Anny Bednářové

Anna Bednářová z oboru Agropodnikání se už od roku 2016 věnuje sportovní brokové střelbě. Oba rodiče jsou myslivci a k tomuto koníčku ji přivedli právě oni. Roku 2018 se dostala do Dukly Hradec Králové a co víc, je dokonce členkou reprezentace. Věnuje se disciplíně trap, která spočívá ve střelbě na pohyblivý cíl, respektive takzvané holuby. Jejími trenéry jsou Robin Daněk a Kamil Ploc. Velkým vzorem je studentce David Kostelecký, který se dvakrát umístil na stupních vítězů na olympijských hrách.

Z mnoha soutěží, kde se Anna umístila nebo zúčastnila, můžeme vybrat například tyto:

  • místo Mistrovství České republiky Hradec Králové MIX TEAM (2017)
  • Účast na Světovém poháru v Německu (2018)
  • Účast na Juniorském GP v Itálii (2018, 2019)
  • Účast na Mistrovství Evropy v Itálii (2019)
  • místo Mistrovství České republiky Plzeň MIX TEAM (2019)
  • místo Mistrovství České republiky v Hradci Králové (2020)
  • místo Mistrovství České republiky v Brně MIX TEAM (2021)

Za rok 2022 už si může nadějná sportovkyně připsat na konto vítězství z Mistrovství České republiky v Brně – MIX TEAM, krom toho už stihla absolvovat třináct závodů a předsezónní soustředění v Itálii. Další, tentokráte kondiční, ji ještě čeká.

V neposlední řadě nám Anna přiblížila, jak vypadá střelecká příprava a tréninky. Střelecká sezóna začíná v březnu a končí v říjnu, ovšem ani během zimy střelci nezahálí, Je nutné si dále udržovat fyzickou kondici. V Česku lze trénovat trap pouze na čtyřech střelnicích – v Hradci Králové, kde dvakrát až třikrát týdně cvičí i Anna, Brně, Plzní a Písku. Závody poté od dubna po září probíhají každý druhý víkend.

Za Tempus přejeme do budoucnosti mnoho úspěchů, dalších výher a jednou snad i olympijskou.

 

Bez komentářů.