Bílá pastelka 2019

Ve středu 16. října 2019 proběhl u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 20. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Pastelka bílé barvy připomíná bílou hůl a život zrakově postižených.

Naše studentky sociální činnosti Katka, Eliška, Monika a Anežka (všechny ze třídy 2.S) se staly dobrovolnicemi a v tričkách s logem sbírky se vydaly po škole a do ulic města Hořic vybírat finanční prostředky do zapečetěných kasiček. Kdo přispěl na tuto celonárodní sbírku, tak za 30 Kč obržel tužku libovolné barvy, případně za 20 Kč obdržel kalendář. Našli se i tací podporovatelé této charitativní akce, že za svůj příspěvek nechtěli žádný předmět.

Vybrané finační prostředky pomáhají lidem s poškozeným zrakem a slouží na financování služeb poskytovaných Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR) a Tyfloservisem.

A závěrem několik čísel pro zajímavost:
2.687 – bylo dobrovolníků s kasičkami v loňském roce (i v Hořicích to byli naši studenti)
224 – měst, kde sbírka v loňském roce probíhala
3.370.000 – tolik bílých pastelek rozdali dobrovolníci dárcům od počátku konání sbírky

A jistě by vás zajímalo ještě jedno číslo, a to kolik peněz naše studentky vybraly. Výsledek sbírky ještě neznáme, neboť zapečeťené kasičky jsme vrátili pořadatelům.

Mnohokrát děkujeme všem přispěvatelům a našim studentkám.

Ing. Tomáš Horák

 

Bez komentářů.