ERASMUS – Agriculture and Global Challenges

První týden v květnu se uskutečnilo poslední setkání v rámci projektu Erasmus Agriculture and Global Challenges. Týmy z Portugalska, Řecka a Španělska se spolu s našimi studentkami  zúčastnily celé řady aktivit a plnily i několik úkolů.

Navštívili jsme VÝZKUMNÝ A ŠLECHTITELSKÝ ÚSTAV OVOCNÁŘSKÝ v Holovousích, kde pro nás byla uspořádána přednáška s ochutnávkou jablek. Naše studentky provedly zahraniční hosty po školním hospodářství, někteří si dokonce vyzkoušeli dojení v školní dojírně. V odborné učebně školního hospodářství studenti senzoricky hodnotili potraviny z konvenčního a ekologického zemědělství.

V dalších dnech jsme navštívili Národní hřebčín Kladruby nad Labem, který je součástí Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní, zařazenou v UNESCO. Následovala prohlídka Národního zemědělského muzea a Botanické zahrady v Praze Troji s expozicí motýlů Fata Morgana.

Kromě odborných exkurzí také jednotlivé týmy prezentovaly téma „Pesticidy a organické zemědělství v jednotlivých zemích“. Tato problematika byla na závěr podrobně diskutována.

Na závěr pan ředitel Ing. Stanislav Neuman osobně předal certifikáty.

 

Bez komentářů.