FILMOVÝ VEČER ANEB PRIMÁNI POPRVÉ NA GYMPLU

První školní den je v očích malých žáků a jejich rodičů jedním z těch nejhorších. Nová škola, nové prostředí a noví učitelé. Ranní nervozitu z toho, který vchod je ten správný, vzápětí střídá obava z nalezení učebny a vybrání toho správného místa v lavici.

   Primáni na gymnáziu v Hořicích tyto obavy v pondělí vůbec nezažijí. Jak je to možné? Kolektiv pedagogů a studentů ze 6. G si pro své nové žáky připravil první školní den hodně netradičně! Děti totiž dorazily do školy již v pátek, a to na akci s názvem Filmový večer aneb primáni poprvé na gymplu, a zažily noc ve škole plnou zábavy, poznaly nové prostředí, ale hlavně se zbavily strachu z neznámého.

   Hned za hlavním vchodem čekala na žáky s rodiči paní třídní učitelka, která všechny uvítala a dovedla do nové třídy, kde si všichni připravili svoje místo na přespání. Překvapením pro všechny byl školní dvorek, který se proměnil v tábořiště a startovní místo pro poznávací hru, při které se děti pomocí hádanek a rébusů pohybovaly po škole tak, aby poznaly všechna její zákoutí.

   Kdo je kdo? A co učí? Další ze zábavných her, při které děti tvářím našich pedagogů zkoušely přidat jméno a vyučovaný předmět. Zbývalo zahnat hlad a ten se jinak než opečením buřtíků zahnat nedal. Správný táborový oheň se neobejde bez hudby, a proto si děti společně s paní učitelkou zazpívaly známé táborové písně.

   Spokojení a najedení potom šupajdili všichni do peřin a těšili se na filmovou projekci. Nečekaným překvapením se stal popcorn, který přece patří ke každému filmu. Po ranním probuzení čekala na děti snídaně, která byla doplněna chutnými domácími koláči od některých maminek.

U nás už bude ten opravdový první školní den pro primány hračka.

Děkujeme rodičům a dětem za důvěru.

Bez komentářů.