Gymnazisté na Erasmu v Německu a ve Španělsku

V rámci projektu Erasmus Plus vyjeli tři studenti ze sexty státního osmiletého gymnázia na pět týdnů na zahraniční studijní pobyt. Klára Máslová vyrazila do německého Cottbusu a Laura Paloušová s Matyášem Fiutowským do španělské Malagy. V Německu i ve Španělsku budou navštěvovat střední školu dle rozvrhu svých vrstevníků, budou se zdokonalovat v cizích jazycích, ale budou také pracovat na projektu zaměřeném na digitální kompetence a porovnávat úroveň digitálních dovedností žáků a učitelů v jednotlivých zemích. Své zážitky a zkušenosti budou po návratu prezentovat svým spolužákům. Všem třem držíme palce a přejeme, ať se vše vydaří!

Postřehy a reportáže našich studentů ze zahraničí můžete sledovat na instagramu školního časopisu Tempus.

Před odjezdem jsme se Kláry, Laury a Matyho zeptali na pár otázek.

Na co se nejvíc těšíte?

Klára: Já na nové kamarádky. Už jsem kontaktovala dvě studentky přes instagram a píšeme si.  Těším se na lužicko – srbskou kulturu, která klade velký důraz na folklór a lidové zvyky. Je to pro mě příležitost naučit se lépe německy.

Laura: Mám ráda cestování, poznávání nových lidí a taky se těším na teplé počasí! A škola tam začíná v půl deváté.

Matyáš: Já se těším na španělskou kulturu, na památky, jídlo a také na teplo.

Proč jste se do programu Erasmus přihlásili?

Laura: Chci se naučit lépe španělsky a je to skvělá příležitost vycestovat studovat do zahraničí už na střední škole. Těším se na nové zážitky.

Klára: Já se chci naučit lépe německy a také se více osamostatnit a dokázat se postarat sama o sebe.

Matyáš: Já se chci také naučit lépe španělsky a vystoupit ze své komfortní zóny. Jsem otevřený novým zážitkům.

Jaká jsou vaše očekávání?

Matyáš: Určitě se těším do španělské školy a mám už domluvené i tréninky amerického fotbalu. To bude určitě super! A samozřejmě chci poznat i místní kulturní život. 🙂

Klára: Hlavně se neztratit! A určitě poznat nové přátele. Dočetla jsem se, že se na gymnáziu vyučuje i sborový zpěv v dolnolužické srbštině. Tak se těším!

Laura: Zajímá mě, jak to funguje ve španělské škole, jaký mají rozvrh atd. Také mě zajímá tamější kultura a samozřejmě i nějaké nákupy. 🙂

 

Bez komentářů.