Lyžařský kurz – 2.G

V neděli 12. ledna vyrazila sekunda na lyžařský kurz na Benecko. Předpověď počasí nebyla úplně ideální, ale nenechali jsme se odradit. Byli jsme ubytovaní v penzionu Klára a měli to co by kamenem dohodil na sjezdovku i na běžkařské tratě.
Trénovali jsme na běžkách i sjezdovkách. Ve středu nám počasí přálo, tak jsme se vydali na výlet na Horní Mísečky. Několikrát jsme byli i na večerním lyžování.
Studenti změřili své síly v závodech na běžkách i slalomu. Ale nechyběla ani trocha teorie. Samozřejmostí je přednáška o výzbroji a výstroji, mazání lyží a také o historii lyžování.
Navštívil nás i zkušený člen Horské služby, pan Jiří Brožek, který nám vyprávěl o své práci. Ukazoval nám vybavení, které potřebujete, když chcete někoho zachránit z laviny, vakuovou dlahu a také nám názorně předvedl, jak poskytnout první pomoc.
Zbyl i prostor pro hry a soutěže. Studenti ve skupinách psali dopisy v angličtině, básničky a potom je ostatním přednášeli. A protože jsme byli na Benecku, odkud pochází Bohumil Hanč, přečetli jsme si i příběh o něm a jeho příteli Václavu Vrbatovi z knihy Synové hor.
Kurz se nám vydařil, všichni jsme se v pořádku vrátili a těšíme se na příště. Skol!

 

Bez komentářů.