Tříkrálová sbírka 2020

V pondělí 6. ledna 2020 se studenti oboru sociální činnost podíleli na Tříkrálové sbírce. V Hořicích veřejnou sbírku pořádá nízkoprahový klub POHODA, s kterým naše škola každoročně spolupracuje. Vedoucí nízkoprahového klubu Marie Pražáková připravila pro 15 koledníků oblečení, královskou korunu a informační materiál o této největší veřejné sbírce v České republice. Do hořických ulic se vydalo s křídou a pokladničkou 5 skupin koledníků. Jedna skupina navštívila studenty a pedagogy naší školy, zazpívala koledu a křídou na dvěře jednotlivých tříd a kabinetů napsala symbolické K+M+B 2020. Všech 15 koledníků ze tříd 1.S až 3.S ve složení Marie, Veronika, Eliška, Tereza, Ester, Agáta, Adéla, Klára, Kateřina, Anežka, Ondřej, Klára, Nicoleta, Denisa a Jan vybralo dohromady částku 10.565 Kč.

Ve dnech 2. – 6. ledna 2020 se na Tříkrálové sbírce v Hořicích podílely následující organizace – Oblastní charita Jičín a Farní charita Dvůr Králové n. L. ve spolupráci s hořickou římskokatolickou farností a spolkem Junák. K občanům města vyšlo celkem 90 koledníků, kteří jim zazpívali a popřáli všechno dobré v novém roce. Společnými silami se jim podařilo vybrat rekordní částku 78.885,- Kč, která bude použita na sociální služby v Hořicích a nejbližším okolí.

Všichni naši studenti se těší na další spolupráci v Tříkrálové sbírce 2021.

Děkujeme všem, kteří do Tříkrálové sbírky 2020 přispěli a děkujeme našim studentům, že se této dobročinné aktivity zúčastnili.

Tomáš Horák

 

Bez komentářů.