NÁVŠTĚVA DESIGNBLOKU 2023

Třída 7.G se 5. října ráno vydala do Prahy, aby obohatila svou výuku základů společenských věd o vhled do tématu estetiky a designu. Cíl? Designblok 2023! Jedná se o nepřekonatelnou přehlídku posledních výstřelků designu ve všemožných oblastech, která se koná hned v několika pražských lokalitách a je vyhledávána i známými osobnostmi.

Nejprve jsme zamířili do Veletržního paláce Národní galerie, kde se nachází největší část celé výstavy – Superstudio a Openstudio. Návštěvník zde může zhlédnou díla nejen českých, ale i zahraničních designérů – například z Maďarska, ale i daleké Koreje.

Po přesunu do Míčovny Pražského hradu nás čekala hlavní výstava letošního 25. ročníku Designbloku nazvaná Cosmos. Jde o naprosto nepřekonatelnou instalaci představující vybrané ukázky sklářství. Co je na jeho prezentaci nevšední, je dechberoucí prostředí, které definují zrcadlové zdi, přítmí a atmosférická hudba. V samotné Míčovně se nalézá spolupráce mezi brněnskou Moravskou galerií a Designblokem s názvem Made by Fire, jež se zaměřuje na sklo, keramiku a porcelán.

Poslední námi navštívenou lokací se stalo Uměleckoprůmyslové museum, kam se soustředil zejména design ve spojení s módou.

Celý den objevování nejposlednějších trendů se stal pro septimu cenným seznámením s designem a svým jménem si za celou třídu dovolím poděkovat pořadatelům Designbloku za inspirativní přehlídku.

 

-za septimu Tereza Poláková

Bez komentářů.