O Prašině a nejen o ní s Vojtěchem Matochou

Jste fanoušky Rychlých šípů? Máte rádi tajemno a dobrodružství? Tak přesně pro vás je určena kniha Vojtěcha Matochy Prašina.

Odehrává se v současnosti, ale svým dějem a napětím vám bude připomínat Stínadla Jaroslava Foglara.

Hlavní hrdinové En, Jirka a Tonda řeší záhadu ve strašidelné pražské čtvrti, která se jmenuje Prašina. Je to čtvrť plná tajemství a tak trochu ze starých časů. Nejde tam elektřina, není tam signál a žijí tam zvláštní lidé.

Prašina je jedna z nejoblíbenějších knih pro děti a mládež současnosti. Byly vydány již tři díly, chystá se film i úniková hra. A jak to všechno víme? Pozvali jsme si autora na besedu. Sice jenom online, ale vůbec to nevadilo.

Povídali jsme si o tom, jak napsat knihu, aby byla napínavá a čtenáře bavila. Dokonce jsme si spolu s autorem zkusili jeden příběh společně vymyslet. A podařilo se! Nápadů byla spousta. Naše hlavní hrdinka byla dívka s nadpřirozenými schopnostmi. I když jeden z návrhů na hlavního hrdinu byl třeba i potkan J. Vymýšleli jsme zápletku i konec příběhu. Byla to tak trochu hodina tvůrčího psaní. Každý se mohl zapojit.

Dozvěděli jsme se také, proč se Prašina jmenuje Prašina, na čem autor právě pracuje (ale pozor, to je tajné), jestli se psaním dá uživit a mnoho dalšího.

Bylo to moc příjemné setkání!

Bez komentářů.