REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ V ORBĚ S REGIONÁLNÍM ZASTOUPENÍM

V úterý 26. září 2023 se na naši škole konala Regionální soutěž v orbě pro střední školy s mezinárodní účastí. Soutěže se zúčastnili žáci středních odborných škol z Královéhradeckého kraje a Polska.

Tato akce přinesla do Hořic a okolního regionu mladé zemědělce, kteří se věnují tradičnímu zemědělskému řemeslu. Soutěžící měřili své dovednosti v orbě jednostrannými dvouradličnými pluhy.

Mezi účastníky byly nejen týmy z našeho regionu, ale také zahraniční týmy, což dává soutěži mezinárodní rozměr a přidává na prestiži. Studenti se mohli podívat na různé technické provedení pluhů a techniky, což jim poskytlo příležitost k vzájemnému výměnnému učení.

Soutěž byla náročná a napínavá, ale všichni soutěžící projevili obdivuhodnou odhodlanost a nasazení. Výsledky soutěže jsou následující:

  1. místo: Petr Nývlt, Střední škola řemeslná Jaroměř
  2. místo: Lukáš Havlíček, Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice
  3. místo: Michaela Biemannová, Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice

Vítěz Petr Nývlt se tak může pyšnit titulem regionálního mistra v orbě a zároveň bude reprezentovat svoji školu na nadcházejícím Mistrovství České republiky v orbě, které se koná v Chrudimi.

Míša s Lukášem budou reprezentovat naši školu na další soutěži ve Znojmě.

Chceme poděkovat všem týmům, které se dnes zúčastnily této soutěže, a gratulujeme vítězům. Tato událost je důkazem toho, jaký potenciál a nadšení existuje v oblasti zemědělství na středních školách. Děkujeme také všem organizátorům, učitelům a sponzorům, kteří přispěli k úspěšnému průběhu soutěže.

Celou fotogalerii od Míši Šormové, studentky 3. ročníku oboru Agropodnikání najdete zde.
Bez komentářů.