Semifinále soutěže Mladý zemědělec plné překvapení: Vítězství zůstalo “doma” v Hořicích

Naše škola hostila ve čtvrtek 18. dubna závěrečné semifinálové klání soutěže Mladý zemědělec, určené pro žáky sedmých a osmých ročníků základních škol. Do semifinále postoupilo 33 soutěžících z jedenácti základních škol z celého regionu. První část soutěže, teoretická, probíhala na budově Zemědělské akademie. Následující praktické úkoly, které prověřily dovednosti soutěžících v různých oblastech zemědělství, probíhaly na školním statku. Vrcholem dne bylo slavnostní vyhlášení vítězů, které se uskutečnilo v kině Biograf Na Špici.

A jaké byly výsledky? Největší radost si odnesl Miroslav Tolar z místní základní školy, který se stal vítězem soutěže. Miroslav přiznal, že nejtěžší pro něj bylo vyrovnat se s chůzí na chůdách, zatímco jízda s kolečkem či teoretický test mu šly skvěle.

Na druhém místě se umístila Diana Fejfarová ze základní školy v Chomuticích na Jičínsku, která společně s Miroslavem postoupila do finále soutěže. Finálové kolo se uskuteční na prestižní Mendelově univerzitě v Brně dne 12. června, kde se Miroslav s Dianou budou snažit o další úspěch.

Gratulujeme všem účastníkům a vítězům semifinále soutěže “Mladý zemědělec” a přejeme mnoho štěstí a úspěchů v budoucích soutěžích i v jejich dalším vzdělávání!

https://jicinsky.denik.cz/podnikani/mlady-zemedelec-poslednimi-finalisty-jsou-miroslav-tolar-a-diana-fejfarova-20240.html

https://www.soutezmladyzemedelec.cz/

 

Za fotografie děkujeme Michaele Šormové, studentce 3. ročníku oboru Agropodnikání.

Celou fotogalerii od Michaely Šormové najdete zde.

Bez komentářů.