Sociální činnost podpořila KLAPETO ANEB SOBOTNÍ VÝŠLAP NA SNĚŽKU PRO TOMÁŠKA

Ty nejodvážnější studentky z třetího ročníku oboru Sociální činnost, které neodradila ani nepřízeň počasí, mohly v sobotu 28. 5. 2022 zažít nezapomenutelný  a velmi emotivně nabitý výšlap na Sněžku, a to tou nejtěžší cestou přes Obří důl díky 10. charitativnímu pochodu.

Na vrcholu Sněžky byly -2 stupně, chvílemi silně sněžilo a vítr dosahoval rychlosti 70 km za hodinu️️. To ale  není žádná překážka pro dobrý skutek. Když vidíte tu hnací sílu před sebou, nemáte žádný problém. Rekordní počet amputářů (celkem 23!, toto označení se svolením zakladatele Jardy Petrouše, mohu dle jeho slov používat) toho byl jasným důkazem. A i o tom je sociální obor. Umět překonávat bariéry, bojovat, ukazovat cestu, hledat řešení, kde ho jiní nevidí, podporovat a i malá pomoc se počítá….

Největší hvězdou dne byl dvouletý Tomášek, kterému nadační fond Jaroslava Petrouše a Kateřiny Klasnové předal symbolický šek na 250 tisíc korun na neuro rehabilitace, které mu dávají naději, že se také jednou ze svého vozíku postaví na nohy a taky s námi zdolá Sněžku. Celkový výtěžek přesáhl přes  jeden milion korun a bude rozdělen mezi další handicapované děti. Jsme rádi, že jsme byly v centru dění,  mohly finančně přispět nejen koupí benefičních triček Tomáškovi, ale aktivně je všechny podpořit, zároveň se nechat inspirovat a vzdát hold všem handicapovaným a týmu celého Klapeta, který řadu let už účinně pomáhá handicapovaným dětem a jejich rodinám.

Těšíme se na viděnou při dalším ročníku, který se uskuteční 27. 5. 2023 ! Aneb výzva pro další odvážlivce, přidejte se k  nám!

Mgr. Dana Špicarová

 

Bez komentářů.