Studenti z Dolní Lužice v Německu opět na návštěvě u nás.

V neděli odpoledne 25. září 2022 přivítalo na hořickém vlakovém nádraží 15 studentů (14 z nižšího gymnázia a 1 ze SOŠ sociální činnost) ze Zemědělské akademie a Gymnázia Hořice své nové kamarády z Dolnosrbského gymnázia v Chotěbuzi (Cottbus) v Dolní Lužici v Německu.

Němečtí studenti zavítali do Hořic na šestidenní výměnný pobyt s ubytováním u svých kamarádů v českých rodinách. Čeští učitelé PhDr. Jan Tomíček, Ing. Tomáš Horák, Mgr. Věra Rolfová a Mgr. Pavla Dovičovičová pro české a lužické děti připravili bohatý program. V pondělí se žáci vydali poznávat Hořice a jejich pamětihodnosti. V dopoledních hodinách byli přivítáni na radnici a následovala procházka na Masarykovu věž samostatnosti a do městského muzea. Odpoledne studentské družební dvojice poznávali sochařský park na Gothardě a sochy ve Smetanových sadech formou soutěže.

V úterý zavítají studenti do Českého ráje (Trosky, Muzeum Českého ráje a Besedické skály), ve středu se zúčastní soutěže v kuželkách a potom prožijí sváteční den se svými hostitelskými rodinami, které pro ně připraví odpolední program. Ve čtvrtek se vydáme do Prahy obdivovat krásy Pražského hradu,  Karlova mostu, Starého Města pražského a odpoledne navštívíme Muzeum fantastických iluzí Pavla Kožíška.

Večer ve školní jídelně proběhne závěrečné zhodnocení celého pobytu se soutěžemi a s udělením odměn vítězným dvojicím a skupinám.

Ráno se čeští studenti rozloučí se svými kamarády na vlakovém nádraží v Hořicích  a již se budou těšit na návštěvu u svých německých přátel v Dolní Lužici na jaře příštího roku.

Bez komentářů.