Výprava do sociálního světa aneb NA SKOK V HRADCI KRÁLOVÉ

Studentky 3. ročníku oboru sociální činnost jely dne 4. 4. 2024 načerpat odborné a praktické poznatky od odborných pracovnic ze sociálního odboru, oddělení sociální práce, prevence a soc. služeb Královéhradeckého kraje. Konkrétně od Mgr. Smudkové, Mgr. Machové a Mgr. Kozové. Probíraná témata se týkala úlohy sociálního pracovníka na obcích, roli kraje v sociální oblasti a v neposlední řadě též role protidrogového koordinátora. Další skvělá možnost, jak přímo v praxi vidět, jak široké možnosti uplatnění v sociální oblasti jsou, zejména pokud budou dále pokračovat ve studiu sociálního oboru na vysokých školách.

Další zastavení patřilo službě SKOK DO ŽIVOTA o.p.s., kde si mohly upevnit a připomenout teoretické základy, které už znají. Cvičení bydlení, práce, učení je služba sociální rehabilitace, která nabízí dospělým lidem s intelektovým znevýhodněním z Hradce Králové a okolí nácvik dovedností a získání vědomostí potřebných pro bydlení, pracovní uplatnění  a kvalitní život  mimo vlastní rodinu.

Moc děkujeme Mgr. Jirsové a její kolegyni za umožnění exkurze a praktického vhledu do jejich práce. Pro studenty sociální činnosti zase další  tip, kde se mohou ucházet o praxi nebo po maturitě o zaměstnání.

Bez komentářů.