Beseda s advokátem JUDr. Tomášem Sokolem

Sérii nevšedních besed na naší škole jsme v pátek 7. května uzavřeli setkáním s předním českým advokátem JUDr. Tomášem Sokolem. Jeho jméno už někdy slyšel každý. Známý advokát s pověstí drsňáka, který má za sebou celou řadu známých kauz a říká se o něm, že by hájil i čerta, kdyby mu dobře zaplatil.

Tak jsme byli plni očekávání a drobné nervozity, jak se bude beseda vyvíjet. Pan Sokol se k nám připojil ze své domácí pracovny a skoro hodinu si s námi povídal. Otázky padaly různé. Týkaly se jeho práce v advokátní kanceláři, působení v politice – po sametové revoluci byl dokonce i ministrem vnitra, ale i toho, jak si své případy vybírá a jak je prožívá.

Jeho cesta na právnickou fakultu také nebyla úplně přímá. Už na základní škole byl velký „průšvihář“ a nejprve se vyučil na elektromechanika.

Sám říká, že byl vždy neukázněný a měl problém podřizovat se autoritám. Ale možná právě to z něho dělá vynikajícího advokáta.

Je to člověk, kterého jeho práce baví, prožívá ji naplno a nikdy nelitoval toho, že se stal právě advokátem. Je životním optimistou a snaží se na všem vidět to dobré.

Při setkání s námi svoji pověst drsňáka nepotvrdil, bylo to milé a velmi zajímavé setkání.

 

 

Bez komentářů.