Rozhýbejme Hořice! – 21 CHALLENGE

Vážení příznivci výzvy Rozhýbejme Hořice! – 21 CHALLENGE,

nejprve bychom vám chtěli poděkovat za vaše zapojení do výzvy. Máme velkou radost z toho, kolik z vás se už zúčastnilo.

Denně mi chodí desítky e-mailů, posíláte mi své výkony, zážitky a fotky.

To je skvělé!

Rád bych se s vámi podělil o jeden příběh. V neděli mi v poště přistála tato zpráva:

„Dobrý den, posíláme Vám náš záznam o splnění výzvy Rozhýbejme Hořice! – 21 CHALLENGE. Předem jsme šli zkouknout část trasy nad Březovicemi a to bychom s bráchou nedali. Takže jsme si sečetli, že by nám mohly dát kilometry z našeho domu z Jeřic a upravili si trasu.

Není to selanka, páni učitelé, drtila mamka mezi zuby, když tlačila vozík, jemuž rupla pneumatika už po pátém kilometru. My chtěli ale Šimona protáhnout celou trasou. Statečně ušel nejhorší úseky (vám tak asi nepřipadají) sám. V závěru jsme se ale radikálně shodli, že mu budeme skládat kapesné na přídavný pohon vozíku, viz přiložené foto (sen J ).

Moc děkujeme za inspiraci.“

Matouš, Bětka, Šimon   

                                                                                                                                                                                 

Byly k ní přiložené i fotky ze zdolávání výzvy. Musím říci, že mě to opravdu chytlo za srdce. V životě někdy hledáme důvody, proč něco nejde. Většinou se nám nechce, nemáme čas,  bolí nás nohy nebo je špatné počasí… Uvědomil jsem si ale, že někteří mají už od narození ztížené podmínky a výzev už zažili v životě mnoho a to nejen těch sportovních. Ale nevzdali se a bojují s nepřízní osudu. To je právě i případ Šimona, studenta tercie našeho gymnázia, který je na vozíku, a vyrazil zdolat 21 CHALLENGE se svým bratrem, sestrou a mamkou. A podařilo se!

Za pomoci nejbližších cestu zvládl, nevzdal se a nejtěžší úseky prošel dokonce sám o francouzských holích. To mě přivedlo na nápad, že bychom mu mohli společně pomoci s jeho snem a přispět na zakoupení elektrického pohonu pro jeho vozík, aby pro něj byl pohyb jednodušší.

Pro tento účel byla pro Šimona zřízena speciální sbírka:

https://www.znesnaze21.cz/sbirka/nejen-horice-pomahaji-hendikepovanemu-simonovi

Do sbírky můžete přispět i vy. Až si půjdete vyzvednout cenu za zdolání výzvy k nám do školy, bude tam umístěna i kasička, kde můžete přispět i osobně.

Děkujeme!

Marek Palouš

Bez komentářů.