Vodácký kurz Vltava – 7.G a 3.S

V termínu 2. – 6. září 2019 absolvovali studenti tříd 7.G a 3.S vodácký kurz na Vltavě. V pondělí po úvodním proškolení a seznámení se s ovládáním kánoe, vypluli všichni za mírně deštivého počasí z Vyššího Brodu do Rožmberka. Na této své první plavbě zdolali s různou dávnou štěstí 3 jezy. Z důvodu nepříznivého počasí bylo zajištěno spaní v kempu v chatkách. Úterní program byl zahájen prohlídkou hradu Rožmberk a následným zdoláváním peřeje. Za již slunečného počasí čekala všechny účastníky krátká plavba do kempu Na Pískárně. Při plavbě studenti zpívali, mlsali, hráli hry, spojovali lodičky do hvězdy nebo je spojovali vedle sebe, až lodičky zabíraly až celou šířkou řeky. Každý večerní program byl doplněn o hru na kytaru nebo karetní hry.
Ve středu po poledni všichni úspěšně dopluli do Českého Krumlova do kempu ve Nové Spolí, kde na klidném úseku Vltavy si zájemci mohli vyzkoušet jízdu na kajaku a paddleboardu. Odpoledne následovala zajímavá prohlídka města, zapsaného do seznamu UNESCO, včetně návštěvy muzea. Na večerní program byla, díky dobré dlouhodobé spolupráci se společností Vydra, zajištěna plavba na raftech Krumlovem. Krásně osvícené historické město (zámek s medvědy, kostel sv. Víta, malebné uličky,…) jsme poznali i při večerní procházce zpět do kempu.
Ve čtvrtek poznali všichni krumlovské jezy ještě jednou, tentokrát již na svých kánoích. Jelikož bylo teplé slunečné počasí tak ani nevadilo, že se někdo „cvaknul“. Poslední večer byl zakončen ohněm, při kterém jsme si všichni zazpívali. Páteční plavbu o délce 20 km jsme zvládli všichni velmi rychlým tempem, a proto jsme mohli z Boršova odjet vlakem včas. Příjezd domů byl o více než 2 hodiny opožděn kvůli dopravní nehodě na železničním přejezdu v Uhříněvsi, kdy jsme museli absolvovat řadu mimořádných přestupů, které se nám všem staly dalším zážitkem za hezkým vodáckým kurzem.
Petra Čížková, Lenka Jiřičková a Tomáš Horák

Bez komentářů.