Beseda s moderátorem Martinem Veselovským

Martin Veselovský je novinář a moderátor, spoluzakladatel internetové televize DVTV. V pondělí 3. května si udělal čas a hodinu a půl se věnoval našim studentům, kteří měli řadu dotazů na jeho práci.

A co je zajímalo? Především to byly dotazy na samotné rozhovory. Jak se na ně připravuje, jak dokáže být nestranný a co dělat, když si myslíte, že vám host neříká tak úplně pravdu.

Martin Veselovský je velký profesionál, který říká, že základ úspěchu je dobrá příprava. To je alfa a omega všeho. Připravený moderátor se nenechá jen tak zaskočit. Ale třeba takový Laco Deczi, světově proslulý jazzový trumpetista, ho zaskočit dokázal a celý rozhovor byl opravdu velmi spontánní a veselý.

Velkou část jeho hostů ale tvoří politici. S některými to opravdu není jednoduché a je třeba trpělivě klást stejnou otázku a stejně možná nedostanete jasnou odpověď.

Na mnoho rozhovorů ale velmi rád vzpomíná. Je radost dělat rozhovor s někým, kdo dělá práci, která ho baví, je veselý a vstřícný. Takový byl prý i rozhovor s Evou Samkovou nebo Ester Ledeckou.

Některé „hlášky“ z jeho rozhovorů jsou dokonce legendární. Třeba ta z rozhovoru s Jiřím Ovčáčkem, kdy se moderátor ptal mluvčího pana prezidenta, zda prezident pije alkohol. On mu odpověděl otázkou: „A vy pijete alkohol?“ A Martin Veselovský odpověděl: „Jsem já prezident?“

Bylo to moc příjemné a inspirativní setkání, kde se probíralo i to, co je třeba k tomu, abyste byl dobrý novinář. Možná i tohle setkání přispěje k tomu, že se někdo z našich studentů na podobnou dráhu také vydá. A vy se určitě na nějaký zajímavý rozhovor podívejte.

DVTV – první internetová televize

Bez komentářů.